درباره کمپانی

شرکت نفت سروش

کارخانه پالایشگاه نفت سروش قشم در جزیره قشم با ظرفیت تولید 1،500،000 تن در سال با موقعیت جغرافیایی عالی برای تولید و صادرات محصولات نفتی واقع شده است. جزیره قشم در نزدیکی تنگه هرمز واقع شده است که مسیر اصلی حمل و نقل نفت و مشتقات آن از ایران و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس به اقصی نقاط دنیا می باشد.

پیشینه شرکت

– زمین پالایشگاه حدود 15 هکتار در صنعت کاوه واقع گردیده است؛ که این املاک، بسیار نزدیک به یک بندر با قابلیت حمل و نقل کشتی تا 100،000 تن (D.W.T) در روز و برخوردار از دسترسی سریع به جاده اصلی است که این واحد صنعتی را آماده برای استفاده از امکانات، از جمله برق، آب و گاز طبیعی می کند.

تکنولوژی طراحی واحد پالایشگاه از شرکت معتبر PORNER اتریش می باشد که در آن، Bitumax طراحی، نصب و راه اندازی پالایشگاه پیش بینی شده است، لازم به ذکر است که این شرکت بیش از 30 پالایشگاه مشابه در سراسر جهان را تاسیس و راه اندازی کرده است. این واحد پالایشگاهی می تواند عمل تجزیه و تولید نفتا، قیر و محصولات سبک را از نفت خام استخراج ، و تجزیه و تحلیل نماید. لازم به ذکر است که  طراحی کلی پایه برای مرحله اول پروژه با شرکت PORNER بصورت کامل تکمیل شده است. سایر فعالیت های طراحی که شامل جزئیات طرح می باشد توسط شرکت های مشاور و مهندسی ایران انجام می پذیرد.

– مواد اولیه و خوراک مورد نیاز پالایشگاه نفت سنگین می باشد که از میدان های نفتی Soroush و Norouz با فاصله کم از جزیره قشم از طریق خط لوله تأمین میگردد.که این نفت خام ورودی جهت خوراک پالایشگاه از میدان های نفتی سروش و نوروز توسط آزمایشگاه PORNER آزمایش شده و پس از ان مورد استفاده قرار می گیرد و ظرفیت تولید پالایشگاه به صورت مختصر در اینجا مشخص شده است. درصد محصول از مجموع ظرفیت نفتا 6.5٪ 97.500 نفت گاز 1.5٪ 18.5٪ 277.500 نفت گاز 0.5٪ 13٪ 195.000 قیر (مازوت نفت 60٪ 900،000 به عنوان محصول جایگزین) گاز اضافی برای بهره برداری 2٪ 30،000 سوخت  می باشد که در مجموع 1،500،000تن در سال می شود.

بودجه پروژه

مجموع سرمایه مورد نیاز طرح حدود 86 میلیون دلار و سرمایه مورد نیاز اولیه حدود 7 میلیون دلار می باشد. و مدت زمان پروژه 24 ماه در نظر گرفته شده است.

پروژه مالی

اکثریت سرمایه مورد نیاز برای حدود (85٪) پروژه از سوی بانک های داخلی یا صندوق توسعه ملی ایران یا تامین کنندگان مالی خارجی تامین می گردد.

فرصت های پروژه

دولت به منظور حمایت و تشویق سرمایه گذاران، 5٪ تخفیف از OSD (قیمت فروش رسمی) را در مورد نفت ارائه می دهد. این تأثیر مهمی بر هزینه تولید و به عنوان یک نتیجه سود قیمت در برابر رقبا است.

گواهینامه ها و پروانه های دریافت شده

– مجوز ساخت و ساز پالایشگاه از وزارت نفت

– قرارداد عرضه مواد اولیه از وزارت نفت

– مجوز فعالیت اقتصادی از منطقه آزاد قشم

– تکنولوژی PORNER

مجوز محیط زیستی از سازمان حفاظت از محیط زیست ایران

کلیدواژه خود را وارد کنید